MOTO GUZZI
KLUB TŘINEC


Stelvio

 
Úvodní stránka
Leden 2014
Kalendář 2014
Expedice Bosna 2013
Kalendář 2013
Around CZ - part I
Around CZ - part II
Uvázali kozu 2011
Vyjížďka Těšín
TEST RIDES 2011

 

Test Tuono a Dorso

 

Ubytování Beskydy
Penzion u Mánesa

Ubytování pro motorkáře

 
tel: 608 889 062
Houslista Napište

MOTOSALON - MOTOCYKL 2013

Klubová návštěva obou výstav byla náročná, jak na samotných výstavách, tak v přidruženém programu. Spotřeba etylu na km byla značná, a jak jinak, přilívali jsme hned do ohně lokomotivy RegioJetu, aby to na čas do Prahy stihnul!

Na co jsme se nejvíce těšili? Vidět všechna velká cestovní endura a hlavně naživo novinky - KTM Adventure, Aprilia Caponord, Triumph Explorer, polovodník BMW GS 1200 a vedle nich zavedená - Moto Guzzi Stelvio, Ducati Multistrada, Kawasaki Versys Tourer, Honda Crosstourer, Yamaha Super Ténéré. A že se jich pro rok 2013 nahrnulo na svět!


Co nás zaujalo nejvíce - Moto Guzzi California, Triumph Explorer a nový design BMW 1200 GS a Honda 250 CRF a Vespa 946

Nevím jestli budou se mnou všichni úplně souhlasit, ale sestavím žebříček cestovních endur, tedy jen dle vzhledu, zpracování a posezu, až je všechny vyzkouším na silnici, sestavím to znovu:

  1. MOTO GUZZI Stelvio - jak jinak, když ho vlastním
  2. Triumph Explorer - do detailu špičkové zpracování, bez chybičky, jen v té zelené se mi nelíbí, možná červená.
  3. Ducati Multistrada Pikes Peak Special Edition - nádhera bez komentáře.
  4. BMW GS 1200 - konečně to není takový industriální trubkáč, i když pohled zezadu na válce je... no nevím.
  5. Honda Crosstourer - v bílé a červené to sedí.
  6. Yamaha Super Ténéré - výfuk velký balík slámy, těžká potvora.
  7. KTM Adventure - na fotkách se mi líbila, hned bych šel do showroomu s kreditkou, ale ty detaily! Uchycení řidítek jak vodovodní trubky za socíku (dokonce Somík nám nevěřil a šel to s námi omrknout), budík hračka z lega, kolena nádrž roztahuje pěkně od sebe, tím vytlačuje nohy ze stupní, možná se na tom frčí jen ve stoje, ale těším se na test, mám naplánováno, věřím že to bude pecka!
  8. Aprilia Caponord? Napůl skútr, napůl enduro, včetně masky a výfuku. Ale opět se těším na test, bude motor famózní jako v Dorsoduu?
  9. Kawasaki Versys Tourer, ani ryba, ani rak, černý lauf výfuku jak hrubá lešenářská trubka, opravdu jen na cestu, ale to ZZR 1400 je na cestu do dálek taky, a to je jiná káva! Nebo Kawa?

Tak a je to! A nechte si kecy o tom, že takhle se motorky nehodnotí!

Jak to bylo s výstavama? Na sítích se toho hodně nakecá ve stylu: "Nikam nejedu, dnes je to o ničem!" Tak s tím určitě nebudu souhlasit. Protože jednak, je to počátek sezóny na kterou se všichni těšíme a na druhé straně je to zážitek! Vždycky je co vidět! No a když jdu kolem stánku s veteší dívám se na druhou stranu nebo po hezkých holkách? Pravdou ale je, že není dobře, že výstavy jsou dvě. V Holešovicích bylo v sobotu narváno, že nešlo projít, holt prostory chybějí a v Letňanech by se toho do dalších pustých hal ještě tříkrát tolik vešlo! Jo byznys je byznys, tedy časem kdo z koho!

Závěrem - úspěšná akce, skoro celý klub je oblečen reviťácky do teplých krajin, doslova nás některé motky nadchly, řádně jsme oslavili narozeniny i jednotlivé nákupy a dokonce na mne počkal i RegioJet, když jsem zápasil na nádraží s automatem na WC! (Al)

Nevíte kde složit hlavu s motorkou? Penzion U Mánesa, č.p. 25, Střítež u Českého Těšína
penzion@u-manesa.cz - www.u-manesa.cz Rezervace ubytování: +420 777 135 512
GPS: Loc: 49°38'463"N. 18°34'39.521"E - Mapa